Як показує практика Верховного суду, адвокат не повинен сплачувати єдиний внесок під час зупинення адвокатської діяльності.

Зокрема, у справі № 820/1538/17 (ознайомитись можна за посиланням: https://verdictum.ligazakon.net/document/77661749…) ВС зазначив, що позивач зупинив, а не припинив свою адвокатську діяльність, у зв’язку з чим, посилання ДФС під час надання податкової консультації на необхідність сплати єдиного внеску у випадку зупинення своєї професійної діяльності є помилковим. Також, суд, з-поміж іншого, акцентував увагу на тому, що свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю лише посвідчує право адвоката на здійснення професійної діяльності, однак не є підставою та доказом здійснення адвокатської діяльності.

Аналізуючи доводи ДФС щодо неврегульованості податковим законодавством порядку сплати і адміністрування ЄСВ адвокатом у разі зупинення останнім такої діяльності Верховний суд, враховуючи практику Європейського суду з прав людини, відзначив, що у разі існування неоднозначності у роз’ясненні прав та/чи обов’язків платника податків слід віддавати перевагу найбільш сприятливому тлумаченню національного законодавства та приймати рішення на користь платника податків.

У підсумку, Верховний суд звільнив Позивача від обов’язку сплачувати грошові зобов’язання за час зупинення здійснення ним адвокатської діяльності.


Читайте також: