Вказаного висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі №825/2363/16, 28.02.20 HTTP://REYESTR.COURT.GOV.UA/REVIEW/87963082. ЗОКРЕМА. СУДОМ БУЛО ВСТАНОВЛЕНО, ЩО У ВИПАДКУ НЕСВОЄЧАСНОГО ВІДШКОДУВАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ У ПЛАТНИКА ПОДАТКУ ВИНИКАЄ ПРАВО ВИМОГИ ЩОДО ВИПЛАТИ ПЕНІ ЗА ПРОСТРОЧЕННЯ БЮДЖЕТНОГО ВІДШКОДУВАННЯ.

У справі, яка розглядалася, суди встановили, що відповідачами прострочено перерахування на банківський рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 2459346,00 грн. Термін прострочення становив 27 днів, оскільки 20.10.2016 перевірка платника мала бути закінчена, а останнім днем надання висновку від органу доходів і зборів до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, відповідно, було 27.10.2016 Отже, останнім днем бюджетного відшкодування позивачу розглядуваної суми податку за серпень 2016 року було 03.11.2016, однак перерахування відбулось лише 30.11.2016.

За правилами пункту 200.23 статті 200 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Наведені норми встановлюють обов`язкове нарахування пені на суму бюджетної заборгованості, яка не виплачена в строк, визначений у статті 200 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин). Обов`язок нарахування пені лежить на органі доходів і зборів, який здійснює функції держави у сфері оподаткування. Неподання контролюючим органом до органу Державної казначейської служби України висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, та непогашення у зв`язку з цим заборгованості бюджету з податку на додану вартість є підставою для виникнення у платника податку права вимоги щодо виплати пені за прострочення бюджетного відшкодування.

Звернутись за консультацією адвокатів АО «A&B ADVOCATES» Ви можете будь-яким зручним для Вас способом: 📱, Viber, Whatsapp, Telegram, +38 (068) 166 86 84, 📧 pravo@boniuk.ua.


Читайте також: