Помічник адвоката АО «A&B ADVOCATES» Марія Щербина звертає увагу на те, що з 1 січня 2019 року набув чинності Наказ МОЗ України № 1977 від 31.10.2018 р., яким затверджено зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я».

Вказаним Наказом замість посади головного лікаря медичного закладу вводяться дві нові посади – директора та медичного директора.

Директор займатиметься питаннями господарської діяльності, керуватиме виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу. До 2022 р. обіймати посаду директора на конкурсній основі може претендент з гуманітарною освітою, правознавець, економіст, лікар, управлінець. З 2022 р. претенденти, які не мають управлінської або менеджерської освіти у галузі знань «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування», повинні будуть додатково здобути її.

Медичний директор займатиметься виключно питаннями медицини, зокрема: організацією надання послуг пацієнтам; координацією зовнішньої та внутрішньої взаємодії підрозділів закладу; впровадженням сучасних методик діагностики та лікування; організацією медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях тощо.

Теперішні головні лікарі обійматимуть свої посади до закінчення терміну дії їх договорів. Після закінчення терміну дії договорів, головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я.


Читайте також: