Національний банк України продовжив можливість переказу коштів за реквізитами «Код банку» та «Рахунок» до 12 січня 2020 року.

Як відомо, в Україні запроваджено міжнародний номер банківського рахунка за стандартом IBAN (Іnternational Bank Account Number) і з 5 серпня 2019 року всі банки відкривають клієнтам нові рахунки лише за цим стандартом. Діючі рахунки мали б змінити відповідно до вимог цього стандарту до 31 жовтня 2019 року включно.

Втім, через звернення Державної казначейської служби для забезпечення виконання бюджетних програм в повному обсязі, НБУ прийняв рішення продовжити можливість заповнення пари реквізитів «Код банку» та «Рахунок» у документах на переказ коштів до 12 січня 2020 року.

Та з 13 січня  – міжнародний стандарт ІВАN стане обов’язковим. IBAN-код складатиметься  з 29 літерно – цифрових символів (діючі номери рахунків доповнюються кодом країни, контрольним розрядом та кодом МФО банку).

Важливо знати:

1. Усі платіжні картки, емітовані банками до переходу на міжнародний стандарт залишаються діючими

2. Чинні номери рахунків змінюють відповідно до вимог IBAN зі збереженням чинного аналітичного номеру

3. Під час формування номеру банківського рахунку банкам заборонено використовувати нмоер платіжної картки

4. Зміна діючого рахунку не призводить до зміни положень договорів з банком (не потребує переукладання договорів)

5. Зміна рахунку не потребує внесення змін у довіреність на розпорядження рахунками.

Нагадаємо, IBAN – міжнародний номер банківського рахунку. Введення коду IBAN було спочатку призначено для стандартизації міжбанківських розрахунків в ЄС, але зараз він застосовується і в інших країнах світу. IBAN дозволяє прискорити і здешевити міжбанківські платежі. Також йде процес інтеграції в систему розрахунків з використанням коду IBAN американської системи міжбанківських розрахунків.


Читайте також: