Те, яку ключову інформацію потрібно перевірити перш ніж придбати нерухомість і таким чином вберегти себе та свої кошти, роз’яснює партнер АО “A&B ADVOCATES” Антон Соболівський.

1.  Компанію забудовника

Мова йде про репутацію на ринку, дату реєстрації компанії, повноваження керівника та довірених осіб, повноваження на укладання операцій згідно статуту забудовника, наявність податкового боргу і інші деталі. У нагоді стане Сервіс пошуку державних даних компаній, людей та авто OpenDataUA, який працює через Telegram bot – @OpenDataUABot.

2. Землю під нерухомим майном

Це документи, які підтверджують права забудовника на земельну ділянку (власність або оренда) в тому числі державний акт про право власності, договір оренди, договір суперфіцію, тощо. За кадастровим номером на порталі Публічної кадастрової карти України https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta можна перевірити інформацію по ділянці, її межі, форму власності, цільове призначення, форму власності, тощо.

3. Дозвільну документацію на будівництво

Наявність дозволу на виконання будівельних робіт та ліцензій забудовника. Вказану інформацію можна перевірити на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України https://dabi.gov.ua/declarate/list.php.

4. Проектну документацію

Проект будівництва, який має бути затверджений державними органами.

5. Наявність судових справ:

судові справи стосовно забудовника, підрядника, земельної ділянки, інших зацікавлених осіб. Вказану інформацію можна перевірити на порталі Судової влади України https://court.gov.ua/fair/, Єдиному державному реєстрі судових рішень http://www.reyestr.court.gov.ua/.

6. Наявність арештів та інших обтяжень

Відсутність арештів чи інших обтяжень на майно забудовника, підрядника чи на земельну ділянку можна перевірити на Порталі електронних сервісів https://kap.minjust.gov.ua/services/registry, в тому числі у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1&is_registry=1&keywords=&usertype=all

Адвокати АО “A&B ADVOCATES” професійно здійснють перевірку всіх ризиків при здійсненні операцій з нерухомістю, як на первинному так і на вторинному ринку.

Замовте послугу «Перевірка нерухомого майна», або «Операції з нерухомістю під ключ» і наші адвокати забезпечать Ваш спокій та законність угод з нерухомістю.


Читайте також: