Два роки тому більшість ЗМІ висвітлювали мітинг каменярів Житомирщини, які в районі міста Коростишева перекрили автодорогу Київ-Чоп. Причиною стали дії представників «патентної мафії», які отримали у Державній службі інтелектуальної власності патенти на промислові зразки найбільш поширених виробів з граніту (бордюр для квітника, постамент для пам’ятника і надгробна плита), що десятиліттями виготовляються на місцевих підприємствах. Так, в один момент усіх виробників-експортерів зобов’язали сплачувати десятки тисяч гривень власнику патентів за кожну експортну операцію. Вся галузь, а це між іншим 18% промисловості регіону, просто підвисла в повітрі, отримуючи при цьому колосальні збитки.

Своїми активними діями підприємці швидко знайшли вихід із ситуації, який в більшій мірі тримався на обіцянках посадових осіб різних рівнів. Проте, проблема існувала і її потрібно було вирішити назавжди. З цією метою була створена асоціація виробників гранітних виробів, яка прийняла рішення оскаржити патенти до суду.
Судовий захист доручили нашій команді Адвокатського об’єднання «A&B ADVOCATES». Ми швиденько подали позов, отримали заборону на відчуження патентів і направили справу на судову експертизу. Після цього 1 рік і 8 місяців чекали результатів, намагаючись усіляко пришвидшити її завершення.

Нарешті, в квітні цього року справа повернулася з експертизи, в результаті якої було повністю підтверджено нашу позицію по недійсності патентів, внаслідок відсутності ознаки «новизни» на момент реєстрації заявки. Іншими словами, експерти вказали, що вироби, на які отримані патенти, виготовлялися і раніше, отже, не патенти не відповідають вимогам закону.

Сьогодні має відбутися вирішальне судове засідання, на якому ми сподіваємося отримати рішення при визнання патентів недійсними та перейти до відшкодування шкоди, що була завдана виробникам граніту діями «патентної мафії». Звичайно, є ще апеляція та касація, але з позитивним висновком експертизи важко боротися.


Читайте також: