Платник податків, який вважає, що податкова перевірка у нього була призначена і проведена неправомірно, може піднімати це питання оскаржуючи в суді рішення за її результатами.

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, роз’яснює парнер АО «A&B ADVOCATES» Дмитро Бородкін.

Раніше суд схилявся до позиції: якщо вважаєш порушеним порядок та підстави призначення перевірки, маєш захищати свої права «на місці» –  недопускаючи посадових осіб до такої перевірки. Якщо ж допустив – фактично «погодився» з тим, що порушень у призначенні перевірки немає.

Втім у справі №826/17123/18  ВС відійшов від цієї позиції та наразі передав цю справу на розгляд Судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

ВС вважає: незалежно від прийнятого платником податків рішення про допуск (недопуск) посадових осіб до перевірки, оскаржуючи в подальшому повідомлення-рішення за результатами перевірки, він може посилатись на процедурні порушення при її призначенні та проведенні.

Дмитро Бородкін зауважує: важливо оскаржувати саме рішення, прийняте за результатами перевірки. Адже наказ про провдення перевірки втрачає силу після її проведення, тому постфактум його не можна оскаржити.


Читайте також: