Наприкінці 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв позитивні зміни в процедурі створення представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності (Постанова Кабміну від 23 жовтня 2019 р. № 893 «Деякі питання реєстрації представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні», далі – Постанова Кабміну).

Адвокатка АО “A&B ADVOCATES” Анастасія Грачова відзначає, що раніше реєстрація представництва нерезидента відлякувала своєю вартістю та тривалістю. Так, державний збір за реєстрацію становив 2500$, а строк – 60 робочих днів.

Наразі вартість реєстрації визначена на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи на реєстрацію, та округлюється до найближчих 10 гривень. Тобто, у 2020 році збір за реєстрацію становитиме 2100 грн.

Строк реєстрації Кабміном також зменшено – відтепер він становить 20 робочих днів.

Водночас, для реєстрації іноземним суб’єктом господарської діяльності, який є резидентом держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, встановлено інші правила.  Вартість реєстрації представництва для них складає 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (63 060 грн.), а строк – 60 робочих днів.

Застерігаємо, що в Інструкції про порядок реєстрації представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні, затверджено Наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 30.01.1996 №30, зазначені зміни не відображені. Нехай це не вводить Вас в оману – в даному випадку слід керуватися Постановою Кабміну, яка має вищу юридичну силу.


Читайте також: