В умовах припинення діяльності підприємств внаслідок коронавірусної кризи для багатьох громадян, які втратили постійне місце роботи або зазнали суттєвого зменшення свого доходу гостро постало питання можливості отримання допомоги від Держави. Помічник адвоката АО «A&B ADVOCATES», Владислав Даруга звертає увагу на наступне.

Так, 18.04.2020 набув чинності Закон України про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” від 13.04.2020 № 553-IX (далі – Закон). Цим Законом внесено зміни до “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та передбачено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватися вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. Разом з тим, загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Крім того, 22.04.2020 Кабінет Міністрів України (далі – КМУ) прийняв постанову «Про деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми». Даний документ передбачає наступні додаткові соціальні гарантії:

1) запроваджено виплату допомоги на дітей для ФОПів, які належать до І і ІІ групи платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину та на один місяць після дати його відміни. Таку допомогу надаватимуть на кожну дитину, а саме: для дітей віком до 6-ти років – 1779 грн, а для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2218 гривень;

2) для осіб, які втратили роботу або не можуть працевлаштуватись під час карантину спрощено доступ до отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яка, в той же час, передбачає і доплати на кожну дитину. Середньомісячний розмір такої допомоги становитиме від 2800 до 3020 гривень;
3) до трьох місяців збільшено термін прострочення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг одержувачами житлових субсидій та пільг.

Насамкінець, постановою КМУ від 22.04.2020 «Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину» визначено розмір допомоги по частковому безробіттю за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки, але не більше розміру мінімальної зарплати. Така допомога надаватиметься на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення.

Якщо Вам необхідна допомога в оформлення вищезгаданих виплат від Держави, звертайтесь за консультацією до АО «A&B ADVOCATES» у будь-який зручний для спосіб: за тел.: +38 (068) 166 86 84 або ел. поштою: pravo@boniuk.ua.


Читайте також: