Ми підтримуємо карантинні заходи та дотримуємося рекомендацій МОЗ України, але якщо вже так сталося, що вас намагаються притягнути до відповідальності за порушення карантину, наші поради можуть бути корисними.
Статтею 44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за «порушення правил щодо карантину людей». Відповідальність на громадян 17 000-34 000 грн, а на посадових осіб 34 000-170 000 грн. Несплата штрафу потягне за собою подвоєння суми плюс витрати на виконання.

Спочатку, потрібно визначитися за які саме порушення вас можуть притягнути до відповідальності. Норма статті визначає, що відповідальність настане за:

– порушення правил щодо карантину людей;
– порушення санітарно-гігієнічних правил;
– порушення санітарно-протиепідемічних правил;
– порушення санітарно-протиепідемічних норм, передбачених Законом України;
– порушення санітарно-протиепідемічних норм, передбачених іншими актами законодавства;
– порушення рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Таким чином, стаття визначає лише перелік норм та рішень, за порушення яких передбачена відповідальність, але не деталізує їх. Вказані правила поведінки визначені окремими нормативними актами, тому вас обов’язково повинні повідомити, яке саме правило чи рішення ви порушили і чим воно передбачено (посилання на нормативний акт), згідно ст. 1 ст. 256 КУПАП України.
Згідно закону, ви маєте право знати:
– в чому суть порушення?
– яке конкретно з порушень, визначених ст. 44-3 КУПАП вчинено?
– яким нормативно-правовим актом передбачено правило, яке порушено?

Що робити: дістати телефон і знімати все на відео, попросивши працівника поліції представитися. Отримати копію протоколу, в якому у ваших поясненнях вказати, що ви не погоджуєтеся з викладеним, порушення не вчиняли, докази та детальні пояснення будуть надані до суду. Після цього, зателефонувати нашому адвокату та отримати якісну фахову допомогу.


Читайте також: