У Верховній Раді пропонують звільняти суддів за винесення неправосудних рішень, скасованих судами вищої інстанції або ЄСПЛ. 16 жовтня було подано відповідний законопроект №2271 “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо вдосконалення порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів».

Ним пропонується у випадку скасування або зміни судового рішення судді накладати на нього один з наступних видів дисциплінарних стягнень:

1) якщо рішення скасоване Європейським судом з прав людини – внесення подання про звільнення всіх суддів всіх інстанцій, які брали участь у його ухваленні;

2) якщо Верховним Судом – внесення подання про звільнення всіх суддів першої та апеляційної інстанцій, які брали участь у його ухваленні;

3) судом апеляційної інстанції – винесення попередження щодо суддів першої інстанції, які брали участь у його ухваленні.

Крім того, законопроектом передбачається, що, при повторному ухваленні такого рішення впродовж року щодо одного і того ж судді, буде вноситись подання про тимчасове (від 1 до 6 місяців) відсторонення його від здійснення правосуддя. Його також позбавлятимуть права на отримання доплат до посадового окладу судді. Крім того, його буде направлено до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів. Після цього відбуватиметься кваліфікаційне оцінювання для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Насамкінець, ухвалення такого рішення судом апеляційної інстанції втретє впродовж року щодо одного і того ж судді передбачає внесення подання про його звільнення з посади.


Читайте також: