Реєстр дозвільних документів Державної архітектурно-будівельної інспекції України опублікований у форматі відкритих даних! А це означає, що процес будівництва стане більш прозорим.

Отже, що маємо станом на сьогоднішній день:

 31 пункт відкритих даних;

  вже опубліковані дані за 2013-2019 роки;

  за даними Міністерства цифрової трансформації України, дані реєстру оновлюватимуться щотижня.

Реєстр містить дані про авторський та технічний нагляд, характеристики забудови та клас наслідків, адресу будівництва, кадастровий номер земельної ділянки та дані про право користування земельною ділянкою.

Адвокатка АО «A&B ADVOCATES» Марія Щербина відзначає: відображення зазначених даних має сприяти захисту громадян, наприклад, від випадків, коли дозвіл подають на одну площу та кількість поверхів, а де-факто будують набагато більші об’єкти тощо.

Також варто звернути увагу на той факт, що новий реєстр спрямований на взаємодію з іншими реєстрами, наприклад, на реєстр судових рішень, для чого відображає дані про замовника, проектувальника та підрядника з кодами ЄДРПОУ. Разом з тим, реєстр не містить персональних даних громадян.

Реєстр доступний за посиланням: https://data.gov.ua/dataset/e626418b-8403-4afa-bf9c-55581cf16f96?fbclid=IwAR3KLpuIj3T07t7OO86tkBIf4NrZnkU9X_inm43sHBmBd5Jbf5q8wzlHX1U


Читайте також: