Для забезпечення соціального захисту сімей з дітьми на період дії обмежувальних заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, 22.04.2020 Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) було прийнято постанову № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» (далі – Постанова КМУ № 329) та затверджено відповідний Порядок виплати допомоги.

05.05.2020 Постанова КМУ № 329 набрала чинності. Помічник адвоката АО «A&B ADVOCATES», Владислав Даруга звертає увагу на її основні положення.

1. Строк виплати допомоги

Допомоги на дітей вводиться на період карантину встановленого постановою КМУ № 211 та на один місяць після дати його скасування.

2. Суб’єкти, яким призначається допомоги

Отримати допомогу можуть ФОПи, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця. Тобто ФОП не повинен мати боргів зі сплати податків при зверненні.

Допомога на дітей призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні. Виплату отримує однин з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р. на свій банківський рахунок. У випадку досягнення шестирічного віку дитиною, на яку виплачується допомога на дітей, її розмір переглядається з урахуванням відповідного розміру прожиткового мінімуму з наступного місяця.

3. Як здійснюють виплату допомоги

Так, ФОП має письмово звернутись за місцем свої реєстрації або фактичного проживання до Управління соціального захисту населення районних, районних у м. м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах шляхом направлення документів поштою або подати документи електронно через веб-сайт https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua або за допомогою мобільного додатку «Дія».

Строк розгляду поданих ФОПом документів складає 3 робочих дні з дня отримання усіх необхідних документів. Перевірка приналежності ФОПа до першої або другої групи платників єдиного податку здійснюється органом соціального захисту самостійно і не потребує жодних додаткових дій від ФОПу.

Про призначення/відмову в призначенні допомоги на дитину орган соціального захисту населення повідомляє ФОПу шляхом направлення рішення поштою або розміщення в електронному вигляді в особистому кабінеті ФОПа на сайті вказаному вище.

4. Хто не зможе отримати допомогу

Батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги “муніципальна няня” на відповідну дитину допомога на дітей передбачена Постановою КМУ № 329 не надається. Разом з тим, одержання заявником інших видів допомоги, не впливає на призначення та виплату допомоги на дітей.

Насамкінець, для наочності наводимо інфографіку від Міністерства соціальної політику України.

Якщо Вам необхідна допомога в оформленні вищезгаданих виплат, звертайтесь за консультацією до АО «A&B ADVOCATES» у будь-який зручний для спосіб: за тел.: +38 (068) 166 86 84 або ел. поштою: pravo@ab-advocates.com.ua


Читайте також: