Сплачені суми ЄСВ за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року можуть бути повернуті платникам.
Роз’яснює партнер АО “A&B ADVOCATES” Дмитро Бородкін.

Законами від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та від 30.03.2020 №540-IX фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства звільнено від сплати ЄСВ в періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року.

В той же час, частина таких осіб вже сплатила ЄСВ за вказані періоди. Такі кошти є надмірно сплаченими сумами ЄСВ та, відповідно до п. 4 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6, підлягають зарахуванню у рахунок майбутніх платежів у порядку календарної черговості виникнення зобов’язань з ЄСВ.

Також платник ЄСВ може добровільно прийняти рішення про сплату ЄСВ за вказані періоди, зазначивши про це у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період або про повернення сплачених коштів, подавши відповідну заяву.

За більш детальною консультацією щодо повернення сплачених сум ЄСВ за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року звертайтесь до адвокатів АО «A&B ADVOCATES». Наші професійні консультації безкоштовні

 


Читайте також: