Обмежувальний припис – законний спосіб припинити насильство (психологічне/фінансове/фізичне) колишнього чоловіка.

Практичні поради адвоката

Постійне психологічне/фінансове/фізичне насильство зі сторони колишнього з члена подружжя, нажаль, є нормою судових процесів пов’язаних з розлученням, поділом майна, визначенням порядку виховання дітей і інших пов’язаних справ.

Єдиним дієвим і насправді ефективним засобом припинити насильство є обмежувальний припис стосовно кривдника, який видається судом і є встановленим у судовому порядку заходом тимчасового обмеження прав чи покладення обов`язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

Згідно з пунктами 3, 4, 14 та 17 ч.1. ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство – це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Нещодавно, наша команда у складі партнера/адвоката АО «A&B ADVOCATES» Антона Соболівського і юриста АО «A&B ADVOCATES» Владислава Даруги отримали судове рішення, яким суд видав обмежувальний припис стосовно колишнього чоловіка нашої Клієнтки, що систематично вчиняв психологічне, фінансове та фізичне насильство відносно неї та спільних дітей.

Судом було повністю задоволено нашу позовну заяву і вирішено:

«Заяву адвоката Антона Соболівського, заінтересована особа: ОСОБА_2, про видачу обмежувального припису стосовно ОСОБА_2 – задовольнити. Видати обмежувальний припис стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 на строк 6 місяців, яким визначити заходи тимчасового обмеження прав ОСОБА_2 щодо ОСОБА_6 , а саме:

– заборонити перебувати ОСОБА_2 в місці проживання (перебування) ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_2 ;
– заборонити наближення на 300 метрів до:
місця проживання ОСОБА_6 : АДРЕСА_2 ;
місця роботи ОСОБА_6 : АДРЕСА_3 ;
місця проживання батьків заявника: АДРЕСА_4 ;
місця проживання сестри заявника: АДРЕСА_5 ;
– заборонити ОСОБА_2 особисто і через третіх осіб розшукувати ОСОБА_6 , якщо вона сама та/або з неповнолітніми дітьми ОСОБА_7 та ОСОБА_8 за власним бажанням перебуває у місці, невідомому ОСОБА_2 , переслідувати її та спілкуватись з нею у будь-який спосіб;
– заборонити ОСОБА_2 вести листування, телефонні переговори з ОСОБА_6 або через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб».

Вказані судові рішення на жаль є поодинокими і в більшості випадків суди відмовляють у винесенні припису, проте, якісна робота наших адвокатів допоможе повернути Вам спокій і безпеку.


Читайте також: