Адвокатське об’єднання «A&B ADVOCATES» нагадує про те, що з 1 січня 2019 року набули чинності зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 р. №502.

Так з 01.01.2019 р. операції з обміну валют можуть проводитись за спрощеним порядком, тобто оформлятись одним документом – документом, який друкується реєстратором розрахункових операцій. Банкам та фінансовим установам заборонено вимагати підпис клієнта на квитанції, якщо сума валютно-обмінної операції не перевищує 150000 грн.

Також звертаємо увагу на те, що банкам та фінансовим установам заборонено відмовляти клієнтам у проведенні операції сторно (відмова від здійсненої валютно-обмінної операції, яка може проводитися протягом 15 хв. з моменту проведення операції з обміну валют).

За згодою клієнта, банки можуть не оформлювати примірник квитанції про здійснення валютно-обмінної операції. Однак хочемо звернути увагу на те, що здійснення операції сторно можливо лише за наявності у клієнта примірника квитанції.


Читайте також: