Бізнес все ж звільнять від плати за користування нерухомим майном, однак не все однозначно

Законом про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік», прийнятим Верховною Радою України 13.04.2020 змінено редакцію п. 14 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, який було внесено до Кодексу лише два тижні тому – 30.03.2020.

Відповідно до нової редакції цієї норми, наймачі, які здійснюють підприємницьку діяльність з використанням орендованого нерухомого майна, однак внаслідок запровадження, пов’язаних з карантином обмежень та/або заборон, не можуть його використовувати, зобов’язані відшкодовувати орендодавцям лише плату за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та комунальні послуги.

Орендар, який бажає скористатись цією нормою, має надіслати орендодавцю вимогу про зменшення орендної плати з посиланням на нову редакцію п. 14 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України.
При цьому, законодавець визначив, що таке зменшення орендної плати застосовується з моменту введення карантину і до його скасування у встановленому законом порядку, що, очевидно, не узгоджується з ч. 2 ст. 5 ЦК України, яка встановлює, що акти цивільного законодавства не мають зворотної дії в часі. Таким чином, очікуємо нових спорів між орендодавцями та орендарями.

Адвокати АО «A&B ADVOCATES» мають значний позитивний досвід врегулювання конфліктів з приводу сплати орендної плати та готові надати кваліфіковану допомогу.


Читайте також: